PROSTA KONSTRUKCJA, OPTYMALNE PARAMETRY.

Agrolux 310-320-410 zapewnia doskonałe parametry użytkowe, wydajny i ekonomiczny silnik, niezawodną skrzynię biegów, mechaniczny rewers kierunku jazdy. Jednocześnie ciągnik wyposażono w wydajną hydraulikę i mocny podnośnik, który pozwala na współpracę ciągnika z różnego rodzaju osprzętem. Optymalne proporcje wagi do mocy silnika pozwalają na zachowanie najwyższej wydajności i najlepszych parametrów eksploatacyjnych w każdych warunkach.

Agrolux 310 320 410 - profilowe

Agrolux 310 320 410 -silnik

Silnik

MOCNY I NIEZAWODNY SILNIK SDF SERII 1000.

Agrolux 310 i 320 został wyposazony w sprawdzony trzy-cylindrowy silnik SDF 1000.3. Agrolux 410 został wyposazony w 4-cylindrowy silnik SDF 1000.4 o mocy 75KM (55 kW). Jednostki napędowe spełniają wymogi normy emisji spalin Euro 3. Sparwdzona konstrukcja silnika obejmuje turbosprężarkę i Intercooler, dzięki czemu w pełnym zakresie prędkości obrotowych zapewnia optymalne parametry użytkowe.

System HRT odpowiada za automatyczną, hydrauliczną regulację popychaczy, co pozwala redukować ilośc czynności obsługowych modeli Agrolux 310-320-410 do niezbędnego minimum. Monolityczna maska silnika unosi się wysoko, przez co operator ma do dyspozycji niemal nieograniczony dostęp do wszystkich podzespołów. Silniki SDF 1000.3 i 1000.4 są w pełni kompatybilne do stosowania paliwa Biodiesel, nawet w czystej postaci B100.

Napęd

PROSTA KONSTRUKCJA, WYSOKA NIEZAWODNOŚĆ.
Układ napędowy modeli Agrolux 310-320-410 tworzy niezawodna i wydajna skrzynia biegów, która oferuje 15 przełożeń do jazdy do tyłu i 15 przełożeń do jazdy do tyłu. Skrzynia biegów pozwala modelom Agrolux 410 na jazdę z prędkością maksymalną 40 km/h. Po prawej stronie fotela operatora umieszczono dźwignie zmiany biegów oraz dźwignię rewersu mechanicznego. Czytelne oznaczenia dźwigni ułatwiają wykonywanie prac.

Kierunek do tyłu umożliwia jazdę z prędkością do 14 km/h. W zakresie prędkości jazdy od 4 do 14 km/h czyli w zakresie prędkości wykorzystywanych w pracach polowych – modele Agrolux oferują aż 6 przełożeń. Rewers mechaniczny poprawia komfort sterowania ciągnikiem, zwłaszcza w pracach wymagających częstego manewrowania.

Agrolux 310 320 410 -naped

Agrolux 310 320 410 -WOM

WOM

NIESAMOWITA WYDAJNOŚĆ.

Modele Agrolux 310-320-410 oferowane są z tylnym WOM o prędkości 540 obr./min. Opcjonalnie ciągnik może być wyposazony w dwie prędkości wałka: 540/540ECO. Druga opcja to prędkości WOM: 540/540 oraz WOM zsynchronizowany. Ten ostatni może być stosowany w przypadku współpracy ciągnika z przyczepami wyposażonymi w oś napędzaną. Prędkość obrotowa WOM jest wtedy zsynchronizowana z prędkością obrotową kół tylnych ciągnika. Prędkość ekonomiczna WOM pozwala na zredukowanie obrotów silnika w trakcie pracy wałka, co wpływa na zredukowanie ilości zużywanego paliwa, hałasu i wibracji. Operator wybiera prędkość WOm przy użyciu czytelnie oznaczonej dźwigni, umieszczonej po lewej stronie fotela.

Hydraulika i podnośnik

PEŁNA FUNKCJONALNOŚĆ.

Agrolux 310-320-410 wyposażono w układ hydrauliczny z pompą o stałej wydajności wynoszącej 45 l/min. Ciągnik oferuje 4 lub 6-drogowe rozdzielacze układu hydraulicznego. Dystrybutory zgrupowano z tyłu ciągnika, ich umiejscownienie ułatwia podłaczanie przewodów hydraulicznych. Dźwignie sterowania pracą rozdzielaczy umieszczono poprawej stronie fotela operatora. Wydajna pompa podaje olej do siłowników tylnego podnośnika o udźwigu 3000 kg.

Ciągnik posiada drugą – niezależną pompę odpowiedzialną za wspomaganie układu kierowniczego. Dzięki temu, operator ma zawsze dużą łatwość prowadzenia – niezależnie od warunków terenowych czy prędkości obrotowej silnika ciągnika.

Agrolux 310 320 410 -Hydraulika

Agrolux 310 320 410 - Hamulce

Hamulce

UKŁAD HAMULCOWY NA CZTERY KOŁA.   Agrolux 310-320-410 oferuje w pełni skuteczny układ hamulcowy z hamulcami tarczowymi w kąpieli olejowej na czterech kołach. Układ wyposazono w tarcze w kąpieli olejowej typu „LongLIfe”. Układ sterowany jest hydrostatycznie. Ukłąd hamulcowy pozwala na korzystanie z trzech trybów hamowania: hamowanie wszystkich czterech kół, hamowanie kół po jednej ze stron ciągnika lub hamowanie tylkjo jednego z kół tylnych.

Hamulec postojowy pozwala w pełni bezpiecznie przechowywać zatrzymany ciągnik. Hamulec ręczny sterowany dźwignią uruchamia tarczę hamulcową umieszczoną na wale napędowym.

Kabina

PLATFORMA Z RAMĄ BEZPIECZEŃSTWA LUB OPCJONALNA KABINA.

Dla nowoczesnych rolników komfort i erognomia są ważnym aspeltem w trakcie wyboru ciągnika, nawet w klasie mocy niskiej i średniej. Modele Agrolux 310, 320 i 410 zapewniają prawdziwie wygodną przestrzeń dla operatora: regulowany fotel z układem amortyzacji mechanicznej, ergonomicznie rozmieszczone przyrządy sterownicze oraz kompleksowe oprzyrządowanie pozwalające na natychmiastowe i stałe monitorowanie głównych funkcji maszyny to standardowe wyposażenie ciągnika.

Standardowo Agrolux oferowany jest z platformą i skłądaną ramą bezpieczeństwa. Opcjonalnie może być wyposazony w kabinę. Kabina na sześciu słupkach oferuje dużą przestrzeń we wnętrzu. Duża powierzchnia szyb zapewnia doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach. Kabina może być także wyposażona w opcjonalny ukłąd klimatyzacji manualnej. Szereg regulowanych dysz nawiewów skutecznie rozprowadza schłodzone powietrze w kabinie, pozwalając na łatwe utrzymanie żądanej temperatury. Kabinę wyposażono w instalację do montazu radia z głośnikami. W dachu kabiny – z przodu i z tyłu umieszczono kierowane reflektory robocze, które ułatwiają wykonywanie prac nocnych.

Agrolux 310 320 410 - kabina

Specyfikacja

DF_Agrolux_4str

HRT

HRT

Silnik wyposażono w innowacyjny układ hydraulicznie regulowanych popychaczy zaworów. System HRT działa w pełni automatycznie, eliminując komiczność okresowej regulacji luzów zaworowych.

Seria 5D Ecoline - ALL-WHEEL_BRAKES

UKŁAD HAMULCOWY NA 4 KOŁA

Ciągnik oferuje niezwykle sprawny i pewny układ hamulcowy z tarczami w kąpieli olejowej na wszystkich czterech kołach. Rozwiązanie to zapewnia najwyższe bezpieczeństwo operatora w każdych warunkach.

GALERIA ZDJĘĆ