WYTRZYMAŁY, SOLIDNY CIĄGNIK SADOWNICZY.

Modele Agroplus F Ecoline są ciągnikami, które charakteryzuje prostota obsługi. Monolityczna maska silnika ukrywa silnik SDF Serii 1000, spełniający wymogi normy emisji spalin Tier III. Krótki rozstaw osi oraz doskonała zwinność i manewrowości ułatwiają wykonywanie prac sadowniczych. Są to proste, jednocześnie niezmiernie praktyczne ciągniki zdolne do pracy z dowolnym osprzętem. Są to ciągniki idealne dla gospodarstw od małych do średnich. Oferują komfort, wygodę sterowania, prostą obsługę i nieskie koszty utrzymania i eksploatacji.

Agroplus F Ecoline-profil

Agroplus F Ecoline -silnik

Silnik

NIEZAWODNY I EKONOMICZNY SILNIK SDF.
Modele Agroplus F Ecoline wyposażono w trzy- i czterocylindrowe silniki SDF Serii 1000, spełniające wymogi normy Tier III. Motor posiada turbosprężarkę i Intercooler. Te nadzwyczajnie odporne, funkcjonalne i niezawodne silniki zostały zbudowane z myślą o nieprzerwanej pracy przez wiele godzin przy niskich kosztach użytkowania oraz ograniczonych wymogach obsługi. Nowoczesny, wysokociśnieniowy układ wtryskowy wykorzystuje oddzielne pompy dla każdego cylindra. Takie rozwiazanie zapewnia imponujące osiągi przy nadzwyczajnej niezawodności.

Silniki wyposażono w technologię HRT (Hydraulic Roller Tappets) – układ sterowany przez zawór elektromagnetyczny, który reguluje wtrysk paliwa do komory spalania. Podczas uruchamiania silnika, gdy olej jest zimny, układ nieznacznie zwiększa wznios zaworu w celu przyspieszenia czasu wtrysku, podnosząc efektywność pracy silnika w każdych warunkach atmosferycznych. Eliminuje to jednocześnie powstawanie białego dymu, typowego dla uruchamiania zimnego silnika diesela. Układ wtryskowy paliwa jest sterowany przez moduł ECU, który stale monitoruje obciążenie silnika oraz odpowiednio optymalizuje jego funkcjonowanie. Modele Agroplus F Ecoline są również wyposażone w wewnętrzny układ recyrkulacji spalin EGR (w którym recyrkulacja ma miejsce bezpośrednio w komorze spalania). Podczas cyklu wlotowego wałek krzywkowy utrzymuje zawór wylotowy w pozycji częściowo otwartej. Powoduje to mieszanie małej ilości spalin i ich powrót do cylindra, gdzie proces spalania redukuje niespalone cząstki węglowodorów, utrzymując emisję spalin na jak najniższym poziomie.

Napęd

DUŻA LICZBA PRZEŁOŻEŃ.
Gama modeli Agroplus F Ecoline została wyposażona w wydajną przekładnię mechaniczną o idealnej liczbie odpowiednio zestopniowanych przełożeń, gdzie piąty bieg umożliwia uzyskanie prędkości 40 km/h, a mechaniczny rewers kierunku jazdy znacznie skraca czas manewrowania ciągnikiem. Opcjonalnie przekładnia może zostać wyposażona w mechaniczny minireduktor co pozwala na uzyskanie 20 biegów do przodu i 10 biegów do tyłu , których liczbę można zwiększyć do 30 biegów do przodu i 15 do tyłu poprzez dodanie do układu superreduktora.

Dźwignia przekładni jest umieszczona po prawej stronie fotela operatora we wszystkich modelach tej serii. Dźwignia sterowania zsynchronizowanym rewersem kierunku jazdy znajduje się obok dźwigni zmiany biegów, co umożliwia szybkie manewrowanie.

Agroplus F Ecoline - napęd

Agroplus F Ecoline wom

WOM

UNIWERSALNOŚĆ I WSZECHSTRONNOŚĆ.
WOM tylny jest oferowany z prędkościami roboczymi 540 / 540ECO / 1000 obr./min. Opcjonalny WOM zsynchronizowany jest idealnym rozwiązaniem do zastosowań transportowych w trudnym terenie i jest szczególnie użyteczny podczas jazdy z przyczepami z osią napędzającą. Obroty wałka zsynchronizowano z prędkością obrotową kól tylnych ciągnika. WOM tylny jest łatwo załączany mechanicznie z poziomu dźwigni po lewej stronie operatora.

Sprzęgło pozwala na stopniowe załączanie napędu wałka w celu ochrony podzespołów układu WOM i samej maszyny podłaczonej do ciągnika. Wszystkie przyrządy sterownicze oznaczono czytelnie, co ułatwia ich obsługę.

Hydraulika i podnośnik

WYDAJNA HYDRAULIKA, MOCNY PODNOŚNIK.

Nadzwyczajna uniwersalnośc i wszechstronność nawet w ekstremalnych warunkach roboczych. Dzięki dedykowanemu układowi hydraulicznemu z oddzielną pompą wspomagania ukłądu kierowniczego – Agroplus F Ecoline oferuje płynne i skuteczne sterowanie kierunkiem jazdy nawet w najbardziej wymagających warunkach. Dostępne są 4- lub 6-drogowe rozdzielacze, a regulator przepływu umożliwia dostosowanie pracy układu do potrzeb i wymagań operatora.

Pokrętło regulatora przepływu połączone z rozdzielaczem zapewnia idealne natężenie przepływu dla wszystkich zastosowań. Podnośnik tylny o imponującym udźwigu 3000 kg wyposażono w prosty ale niezwykle precyzyjny mechaniczny układ sterowania z dwoma dźwigniami umieszczonymi po prawej stronie fotela operatora.

Agroplus F Ecoline hydraulika

Agroplus F Ecoline hamulce

Hamulce

PEŁNE BEZPIECZEŃSTWO.
Całkowicie bezpieczne, szybkie manewrowanie na uwrociach. Oś przednia w układzie napędowym na cztery koła jest napędzana centralnym wałem. Ciągniki sadownicze Agroplus F Ecoline z kątem skrętu kół wynoszącym 55 stopni mogą z łatwością skręcać nawet w najbardziej ciasnych przestrzeniach, a siłowniki skrętu są zamontowane za osią zostały zabezpieczone przed ich uszkodzeniem. W celu uzyskania maksymalnej przyczepności i znacznego zwiększenia wydajności, mechanizmy różnicowe są blokowane w 100%.

Blokada tylnego mechanizmu różnicowego jest załączana mechanicznie przez operatora z poziomu pedału w podłodze ciągnika i pozostaje załączona do czasu naciśnięcia pedału hamulca, natomiast blokada mechanizmu różnicowego na osi przedniej jest załączana jednocześnie z tylnym mechanizmem różnicowym. Modele Agroplus F Ecoline są również wyposażone w zintegrowany układ hamulcowy z mokrymi tarczami hamulcowymi na wszystkich czterech kołach. Modele Ecoline zostały stworzone i skonstruowane z myślą o zastosowaniach specjalistycznych, w których kluczową rolę odgrywają gabaryty ciągnika. Szeroki wybór kombinacji ogumienia zwiększa uniwersalność i ułatwia wykonywanie prac pomiędzy wąskimi rzędami roślin. Przy oponach przednich w rozmiarze 240/70R18 i tylnych w rozmiarze 380/70R24 całkowita szerokość ciągnika wynosi jedynie 1441 mm.

Kabina

RAMA BEZPIECZEŃSTWA.

Perfekcyjna pozycja za kierownicą. Agroplus F Ecoline został stworzony zgodnie z najnowszymi zasadami ergonomii. Obszar operatora w modelach Agroplus F Ecoline jest przestronny i wygodny. Podwieszone pedały oraz regulowane koło kierownicy zapewnia idealną pozycję do jazdy, podczas gdy specjalne osłony chronią operatora przed brudem i błotem, zapewniając jednocześnie doskonałą widoczność na przestrzeń dookoła ciągnika.

Wszystkie przyrządy sterownicze zostały pogrupowane kolorystycznie w zależności od obsługiwanych funkcji, co ułatwia ich identyfikację i użycie. Dostęp do miejsca operatora ułatwiają stopnie antypoślizgowe. Skuteczny pakiet oświetlenia zapewnia dużą łatwość i pełne bezpieczeństwo przejazdów i prac wykonywanych w nocy.

Agroplus F Ecoline kabina

GALERIA ZDJĘĆ