Listwa tnąca DEUTZ-FAHR została zaprojektowana w celu zapewnienia niskiego zapotrzebowania na czynności konserwacyjne oraz niezwykle cichej pracy. Operatorzy natychmiast docenią niemal bezgłośną pracę listwy tnącej, która podnosi komfort pracy podczas długiego dnia. Zanurzone w oleju koła zębate o wydłużonych zębach pracują płynnie, oferując skuteczne przekazywanie mocy i niewielki luz. W całości spawana listwa tnąca z zewnętrznymi profilami półokrągłymi gwarantuje sztywność konstrukcji oraz wysoką trwałość.

Tarcze tnące z trzema ostrzami wirujące w przeciwnych kierunkach
Wyposażone w trzy ostrza tarcze tnące kosiarek DEUTZ-FAHR stale pracują. Oznacza to obniżenie obciążenia każdej tarczy o jedną trzecią oraz zmniejszenie obciążenia napędu, bardziej płynne wykorzystywanie mocy oraz estetyczne, równe ściernisko. Każde ze stalowych ostrzy zostało precyzyjnie ustawione pod właściwym kątem, tak aby przenosić skoszoną trawę do góry przy udziale ruchu mechanicznego oraz ruchu powietrza.

Kosiarki dyskowe polmozbyt grojec

Kosiarki tylne

DiscMaster 100
DiscMaster 117 – 122 – 124
Lekkie kosiarki tarczowe
W serii DiscMaster 100 wykorzystana jest w całości spawana listwa tnąca DiscMaster, która została zaprojektowana z myślą o cichej pracy i niewielkim zapotrzebowaniu na czynności konserwacyjne. Listwa tnącą dysponuje mechanizmem olejowym o dużej pojemności zbiornika, która zapewnia bardzo niską temperaturę roboczą. Zanurzone w oleju koła zębate o wydłużonych zębach pracują płynnie, oferując skuteczne przekazywanie mocy i niewielki luz.
Sprężynowy system BreakBack
W razie napotkania przeszkody, system BreakBack uchyli maszynę do góry, a po wycofaniu powróci ona do położenia roboczego.
Szybkie podnoszenie na uwrociach
Kosiarkę można z łatwością podnieść przy pomocy siłownika hydraulicznego bez konieczności uruchamiania 3-punktowego układu zawieszenia narzędzi ciągnika. Zaletą takiego rozwiązania jest mniejsze zużycie maszyny oraz możliwość pozostawienia WOM w tej samej pozycji równoznaczne z ograniczeniem poziomu wibracji przekładni.
Rozwiązanie transportowe
Na czas transport kosiarki są składane do pionu za ciągnikiem. W ten sposób środek ciężkości znajduje się blisko ciągnika, co gwarantuje doskonałe rozmieszczenie mas i stabilność transportową.

Kosiarki dyskowe tylne

Kosiarki dyskowe przednie

Kosiarki przednie

DiscMaster 328F – 332F – 332XF
Niższa masa, więcej ruchu
Przy szerokości roboczej 3,2 m i masie roboczej zaledwie 690 kg maszyny DiscMaster 332F charakteryzują się zapotrzebowaniem na moc na poziomie tylko 55 KM. Przy stosowaniu wraz z wersją 4,0 m z tyłu umożliwia bezproblemowe pokrycie upraw o szerokości nawet 6,8 m.
Koszenie z dostosowaniem do warunków terenowych
W celu zmaksymalizowania ochrony maszyny i obniżenia poziomu drgań całego zespołu zastosowano mechanizm przesuwania listwy tnącej w tył i do góry, co pozwala na omijanie przeszkód bez ryzyka uszkodzeń.
Wyjątkowy zakres regulacji
Urządzenie DiscMaster 332F jest wyjątkowo łatwo dostosowywane do zmiennych warunków i kształtów pola. W ramach ustawień standardowych listwa dysponuje szczególnie dużym zakresem regulacji do 430 mm w górę i 210 mm w dół, a także zakres ruchu bocznego wynoszący 17°. Ten szeroki zakres regulacji maszyny umożliwia podążanie za kształtem podłoża w każdych warunkach bez przeciążania listwy tnącej.
Dwubiegowy układ napędowy
Standardowa prędkość robocza WOM to 1000 obr./min. Po prostej wymianie koła pasowego możliwa jest praca z prędkością 750 obr./min przy niższym zużyciu paliwa. Umożliwia to utrzymanie właściwej prędkości roboczej WOM przy obniżeniu prędkości obrotowej silnika, co przekłada się na obniżenie zużycia paliwa. Innowacyjne rozwiązanie problemu braku prędkości ekonomicznej przedniego WOM.
332XF z aktywnie napędzanym mechanizmem formowania pokosu
Model DiscMaster 332XF to kosiarka przednia z aktywnie napędzanym mechanizmem formowania pokosu zaprojektowanym do tworzenia wąskiego wału pokosu lub rozrzucania go. Opcjonalnie dostępne są 3 szerokości pokosu (1,00 m, 1,15 m i 1,30 m) oraz rozrzucanie na szerokość 2,20 m. Maszyna oferuje niezbędną dla rolników elastyczność. Wąskie rzędy pokosu dobrze mieszczą się pomiędzy kołami ciągnika, a rozrzucanie sprawdzi się przy zapotrzebowaniu na szybkie wysuszanie przy zmianie upraw. Zmiana szerokości odbywa się szybko, intuicyjnie i bez potrzeby stosowania narzędzi.

Kosiarki z kondycjonowaniem


DiscMaster 624T – 628T – 632T Farmer
Kompaktowe wymiary – potężne możliwości
Urządzenia z serii DiscMaster 600T są oferowane w wariantach o szerokości roboczej 2,4 m, 2,8 m oraz 3,2 m. Jednostki tnące są zawieszone w środku ciężkości przy pomocy dużej sprężyny resorowej. Ta konstrukcja umożliwia równomierne rozprowadzenie masy na całej szerokości ostrza oraz stałą, szybką i bardziej precyzyjną adaptację do kształtu terenu.
Przemyślane rozwiązania transportowe
Urządzenie DiscMaster 600T jest składane do pozycji transportowej pod kątem 125° przy pomocy siłownika hydraulicznego. Nisko osadzony środek ciężkości w pozycji transportowej umieszczony blisko ciągnika gwarantuje najlepszą pozycję transportową odpowiednią do transportu drogowego nawet z wysokimi prędkościami.
Ochrona listwy tnącej
Za całkowitą ochronę listwy tnącej maszyn odpowiada układ Non-Stop
BreakBack. W razie napotkania przeszkody system BreakBack uchyli maszynę do tyłu i w górę, a następnie przywróci ją do poprzedniego położenia.
Łatwe dostosowywanie do zmiennych warunków upraw
Urządzenie DiscMaster 600T może pracować z dwoma prędkościami wirnika – 600 i 900 obr./min. Można je
łatwo przełączać poprzez wymianę kół pasowych, aby dostosować urządzenie do zmiennych warunków pracy. Niższe prędkości robocze kondycjonera ograniczają zużycie paliwa.
Agresywne kondycjonowanie
Dzięki nylonowym palcom przymocowanym do kondycjonera możliwe jest obniżenie całkowitej masy maszyny bez konieczności rezygnacji z agresywnego kondycjonowania. Palce wykonane z nylonu wysokiej jakości są niezwykle sztywne.
Regulowana prędkość przekładni
Możliwy jest szeroki zakres regulacji. Urządzenia są fabrycznie przystosowane do pracy z prędkościami roboczymi 540 lub 1000 obr./min bez konieczności stosowania akcesoriów. Wystarczy tylko odwrócić przekładnię o 180°. Standardowo dostępne jest także wyposażenie do
rozrzucania pokosu.

Kosiarki dyskowe Kosiarki z kondycjonowaniem

Kosiarki ciągnięte

Kosiarki ciągnięte

DiscMaster 800
DiscMaster 832T Pro – 832R Pro
Kosiarki ciągnione z kondycjonerami
Urządzenia wyposażone są w kondycjoner SemiSwing, listwę tnącą o niskim zapotrzebowaniu na czynności konserwacyjne, zawieszenie niezależne, pas pokosowy BX oraz łatwy w obsłudze mechanizm do rozrzucania należące do serii DiscMaster 800 są przystosowane do sprostania nawet najwyższym wymaganiom i oferowania najwyższej wydajności
Zawieszenie ciągnione
Koncepcja zwieszenia niezależnego firmy DEUTZ-FAHR gwarantuje precyzyjne i bezproblemowe koszenie. Jednostka tnąca jest zawieszona centralnie, co dodatkowo zwiększa precyzję koszenia. System zawieszenia ciągnionego pozwala na niezależny ruch jednostek tnących nad nierównościami i krawędziami podłoża. Zapewnia to dokładne koszenie blisko podłoża w każdych warunkach.
Doskonała ochrona przed przeszkodami
W razie kolizji z przeszkodą jednostka tnąca przesuwa się do tyłu i ku górze. Po pokonaniu przeszkody zawieszenie wraca do pozycji roboczej.
Zbieranie pokosu, rozrzucanie czy zbieranie pokosu w dwa wały?
DiscMaster 832T to doskonałe rozwiązanie w zakresie elastyczności. Kosiarkę można wyposażyć w osprzęt do rozrzucania pokosu oraz pas pokostowy oferujący najwyższy poziom efektywności w zmieniających się warunkach. Zmiana ustawienia z pojedynczego wału na pas pokosowy lub
rozrzucanie pokosu jest możliwa w niezwykle krótkim czasie.
Kondycjoner z palcami stalowymi SemiSwing
System kondycjonowania SemiSwing łączy system agresywnego kondycjonowania charakterystyczny dla palców sztywnych oraz doskonałą ochronę palców właściwą dla palców elastycznych. System SemiSwing łączy agresywne kondycjonowanie ze znacznym ograniczeniem kosztów konserwacji.

DiscMaster 690T ISOBUS
Najwyższy model kosiarki z kondycjonerem firmy DEUTZ-FAHR o szerokości roboczej 9 m. Zespół składa się z montowanej z przodu kosiarki z kondycjonerem o szerokości roboczej wynoszącej 3,2 m oraz dwóch zespołów mocowanych z tyłu, także o szerokości 3,2 m. Urządzenie DiscMaster 690T umożliwia sterowanie za pośrednictwem magistrali ISOBUS. Jego obsługa jest zaprojektowana z myślą o operatorze ciągnika, maksymalnym wsparciu i zapewnieniu pewności i wygody pracy w intensywnym okresie zbioru roślin pastewnych. Nowy, intuicyjny w obsłudze joystick umożliwia skuteczne i komfortowe sterowanie.

GALERIA ZDJĘĆ

timthumb (4)

separator

KONTAKT

PRZEJDŹ DO KONTAKTU, NASI HANDLOWCY POMOGĄ DOBRAĆ ODPOWIEDNI  SPRZĘT.