Seria VM 600 DEUTZ-FAHR VM to szeroka oferta modeli pras zmiennokomorowych. Szybkie, proste i niezawodne – takie są przede wszystkim zmiennokomorowe prasy zwijające serii VM 600 DEUTZ-FAHR. Wierzymy, że dostarczamy wydajne, a jednocześnie łatwe w obsłudze techniki wytwarzania doskonale ukształtowanych bel o spójnej gęstości. Prasy zwijające VariMaster DEUTZ-FAHR produkują bele o średnicy 80-160 cm lub 80-185 cm i zostały wyposażone w unikalne rozwiązania dla osiągnięcia wysokiej gęstości belowania z najwyższą jakością i wyjątkową niezawodnością.

prasa-zwijajaca-polmozbyt-grojec

Prasy rolujące stałokomorowe

Pobieranie materiału roślinnego
Modele z systemami OptiFeed i OptiCut są wyposażone w podbieracze z krzywkami sterującymi. Zespół podbieracza z krzywką sterującą został zaprojektowany w taki sposób, aby móc w pełni wykorzystać wydajność maszyny. Podbieracz o szerokości 230 cm z systemem kopiowania poprzecznego Pendulum zapewnia maksymalne dopasowanie do ukształtowania podłoża i optymalne podawanie materiału. Maszyna może pracować w każdych warunkach pokosu i nie zawiedzie Państwa nawet w najtrudniejszych warunkach.

Integral Rotor
Wszystkie prasy FixMaster DEUTZ-FAHR, zarówno w wersji z układem tnącym, jak i bez niego, są wyposażone w opatentowaną* technologię Integral Rotor. Prosty, bezobsługowy i krótki układ pobierania materiału gwarantuje wyjątkową przepustowość przez cały czas, niezależnie od zmiennych warunków uprawy.

prasa-zwijajaca-polmozbyt-grojec-stalokomorowe

Technologia


OptiCut 14
14-nożowy zespół tnący OptiCut zapewnia teoretyczną długość cięcia 70 mm. Każdy pojedynczy nóż jest zabezpieczony sprężyną przed uszkodzeniem przez obce przedmioty.

OptiCut 23
23-nożowy zespół tnący OptiCut zapewnia teoretyczną długość cięcia 45 mm. Każdy pojedynczy nóż jest zabezpieczony sprężyną przed uszkodzeniem przez obce przedmioty. Dzięki możliwości wyboru grupy, operator może zdecydować się na zastosowanie 0, 7, 11, 12 lub 23 noży.

PowerTrack
Rolki PowerTrack mają profile symetryczne, które generują wyjątkowo wysoką gęstość i możliwość obracania beli w każdych warunkach uprawy. Wszystkie rolki zostały wykonane z blach stalowych o wysokiej

 

 

wytrzymałości i grubości 3,2 mm, formowanych w rolki i spawanych laserowo po jednej stronie, w celu uzyskania optymalnej trwałości. Każdą z rolek można oddzielnie zdemontować, aby ułatwić wykonywanie czynności konserwacyjnych i napraw.

Szybkie wykrywanie tylnej klapy
Niezwykle dokładny czujnik tylnej klapy monitoruje wzrost beli od 80%, aby umożliwić operatorowi uzyskanie optymalnego kształtu i gęstości beli. Tylna klapa modelu FM 330/335 otwiera się i zamyka w ciągu 4,5 sekundy, co pozwala na osiągnięcie maksymalnej wydajności dzięki stabilnej konstrukcji z rurami skrętnymi.

Prasy rolujące z zmiennokomorowe

Progressive Density
System PROGRESSIVE DENSITY udowodnił już swoją wartość we wszystkich prasach zwijających VM DEUTZ-FAHR. System ten zwiększa zagęszczenie materiału, w miarę jak bele rosną, zapewniając mocne bele z twardą zewnętrzną warstwą. Ponieważ bele są tworzone w komorze prasowania, ramię napinające pas jest poddawane rosnącemu oporowi ze strony dwóch siłowników hydraulicznych i sprężynowego napinacza. Tak więc wraz ze wzrostem średnicy beli, jej gęstość także wzrasta. W rezultacie otrzymujemy bardzo mocne bele z umiarkowanie zagęszczonym rdzeniem – nie za miękkie, nie za twarde. Dzięki twardszej warstwie zewnętrznej bele ze słomy będą mniej podatne na niekorzystne warunki pogodowe, a w przypadku kiszonki, bele trwale zachowają swój kształt, co ułatwi ich układanie i przenoszenie.

Podbieracz
Wszystkie modele VM 600 są wyposażone w podbieracze z krzywką sterującą. Konstrukcja takiego 2,30 m zespołu podbieracza sterowanego krzywką oznacza, że nawet najgrubsze i najwyższy pokosy są zbierane szybko i efektywnie. Nowe modele OptiFlow z systemem Open Throat są wyposażone w zespół o szerokości 210 cm i nieograniczonych możliwościach pod względem pobieranego materiału. Kombinacja napędzanych górnych i dolnych rolek wywiera ogromny napór na przepływający materiał, zapewniając tym samym osiągnięcie maksymalnej wydajności.

prasa-zwijajaca-polmozbyt-grojec-zmiennokomorowe

Technologia

OPTIFLOW – OPEN THROAT
Modele OptiFlow z systemem Open Throat mają nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o ilość pobieranego materiału, bez względu na rodzaj uprawy. W cięższych warunkach, np. przy pokosie z dużą ilością szerokiej słomy lub w przypadku roślin na kiszonkę, górna rolka działa jak wstępny ubijak, który jest napędzany przez główny układ napędowy prasy. Brak tu palców lub zębów wirnika, które mogłyby zakłócać przepływ, a tym samym ograniczać zdolność przepływu materiału. To generuje ogromny potencjał na wlocie do maszyny i zapobiega jej zablokowaniu, co skutkuje pracą z wysoką wydajnością i zminimalizowaniem przestojów.

WIRNIK OPTIFEED
Wirnik OPTIFEED z pojedynczymi zębami podającymi i zintegrowanymi ślimakami zapewnia stały przepływ materiału roślinnego do komory prasy. Taka konstrukcja wirnika pozwala na ujednolicony przepływ pokosu, przenosząc go tam, gdzie to potrzebne i zachowując w ten sposób stałą gęstość tworzonych bel.

Wersje z zespołami tnącymi
W serii VM 600 mamy dwa różne rodzaje zespołów tnących OC DEUTZ-FAHR. (dostępność zależy od modelu VM)

OPTICUT 14
Integral Rotor z 14-nożowym systemem OPTICUT jest przeznaczony do wyrównania pokosu i wymuszonego podawania materiału roślinnego do prasy, w celu zapewnienia maksymalnej przepustowości. 14-nożowy

 

zespół tnący OPTICUT zapewnia teoretyczną długość cięcia 70 mm. Każdy pojedynczy nóż jest zabezpieczony sprężyną przed uszkodzeniem przez obce przedmioty.

OPTICUT 23
Integral Rotor z 23-nożowym systemem OPTICUT od DEUTZ-FAHR odznacza się intensywnością cięcia i mechaniczną ochroną. 23-nożowy zespół tnący OPTICUT zapewnia teoretyczną długość cięcia 45 mm. Każdy pojedynczy nóż jest zabezpieczony sprężyną przed uszkodzeniem przez obce przedmioty.

Formowanie beli
Komora w serii VM 600 jest wyposażona w 3 rolki i 5 pasów. Pasy i rolki w komorze zapewniają szybkie formowanie zwartego rdzenia. W takiej komorze wstępnej mamy możliwość wyboru rdzenia miękkiego lub o umiarkowanej gęstości, co pozwala zaspokoić potrzeby każdej operacji.

Prasy VM 665-695 mogą wytwarzać bele o większej gęstości, z maksymalnie 10% wzrostem masy beli w przypadku suchych roślin. Komora prasowania posiada drugi napęd pasowy, aby móc obracać bele w ciężkich warunkach roślin na kiszonkę. Ponadto, wszystkie nowe rolki prowadzące pas w komorze prasowania maszyny mają wzmocnione łożyska i ulepszone uszczelki, aby móc spełnić najwyższe wymagania.

GALERIA FILMÓW


GALERIA ZDJĘĆ

timthumb (4)

separator

KONTAKT

PRZEJDŹ DO KONTAKTU, NASI HANDLOWCY POMOGĄ DOBRAĆ ODPOWIEDNI  SPRZĘT.