NAJWYŻSZEJ KLASY UNIWERSALNOŚĆ.

Modele Serii 5D Ecoline to wyjątkowo wszechstronne, trwałe i ekonomiczne w eksploatacji ciągniki rolnicze, które doskonale sprawdzają się w pracach wykonywanych wewnątrz zabudowań gospodarstwa oraz w pracach polowych. Seria 5D Ecoline to cztery modele z niezawodnymi, nowoczesnymi silnikami FARMotion o mocy od 80 do 100 KM. Nowe silniki FARMotion charakteryzuje wysoki poziom niezawodności, niskie koszty eksploatacji dzięki zredukowanemu zużyciu paliwa oraz wysoka wydajność.

Seria 5D Ecoline - profil

Silnik

NOWOCZESNE SILNIKI SDF FARMotion.

Modele Serii 5D Ecoline wyposażono w najnowszą generację 3-cylindrowych (2887 cm³) i 4-cylindrowych (3849 cm³) jednostek napędowych SDF FARMotion z wysokociśnieniowym układem wtryskowym Common Rail (maksymalne ciśnienie robocze nawet 2000 bar), zapewniającym najwyższą wydajność, bardzo dobre osiągi i niezrównaną niezawodność.

Dodatkowe atuty nowych silników FARMotion to sterowany elektronicznie zewnętrzny, chłodzony układ recyrkulacji spalin z zaworem EGR oraz w pełni bezobsługowy system oczyszczania spalin z katalizatorem utleniającym DOC, które razem gwarantuje spełnienie wymogów normy Tier4i.

Seria 5D Ecoline - silnik

Seria 5D Ecoline - Napęd

Napęd

W PEŁNI MECHANICZNY UKŁAD NAPĘDOWY.

Modele Serii 5D w wersji Ecoline oferują w wyposażeniu standardowym w pełni mechaniczną, pięcio-biegową skrzynię, która zapewnia 10+10 biegów. Opcjonalnie układ napędowy może być wyposażony w rozbudowaną skrzynie z trzema zakresami prędkości wybieranymi dźiwgnią, która w sumie daje 30+15 biegów. Modele Ecoline to ciągniki wyposażone w rewers zsynchronizowany, mechaniczny, sterowany za pomocą dźwigni.

Blokada mechanizmu różnicowego oraz napęd na cztery koła są sterowane elektrohydraulicznie za pomocą przycisków umieszczonych na konsoli bocznej w kabinie. Duża liczba przełożeń w zakresie od 5 do 15 km/h pozwala operatorowi na precyzyjny dobór prędkości jazdy ciągnika do wykonywanej pracy.

WOM

DWIE PRĘDKOŚCI WAŁKA, W TYM PRĘDKOŚĆ EKONOMICZNA.

Wersja Ecoline oferuje prędkości WOM 540 / 540ECO. Wykorzystanie prędkości ekonomicznej WOM pozwala na napęd maszyny aktywnej za pośrednictwem wałka ale przy zredukowanej prędkości obrotowej silnika. Przekłada się to na zredukowane zużycie paliwa, zredukowany hałas i wibracje podczas pracy z maszyną.

Napęd maszyny przy prędkości ekonomiczne WOM tylnego daje około 20% redukcję prędkości obrotowej silnika, co przekłada się na około 15% spadek ilości zużywanego paliwa. Napęd wałka przekazywany jest poprzez suche sprzęgło sterowane mechanicznie.

Seria 5D Ecoline - WOM

Seria 5D Ecoline - hydraulika

Hydraulika i podnośnik

HYDRAULIKA Z POMPĄ O STAŁEJ WYDAJNOŚCI.

Modele Serii 5D Ecoline wyposażono w wydajny układ hydrauliczny z pompą 42 l/min z dwoma lub trzema obwodami sterowanymi mechanicznie za pomocą dźwigni umieszczonych na prawej konsoli ciągnika. Czytelne oznaczenia dźwgni ułatwiają korzystanie z układu hydraulicznego. Złacza hydrauliczne zgrupowano tuż nad podnośnikiem, ich umiejscownie ułatwia podłaczanie przewodów.

Wszystkie wersje modeli Serii 5D Ecoline wyposażono w złacza typu „push-pull” gwarantujące możliwość podłacząnia przewodów nawet pod ciśnieniem. Seria 5D Ecoline oferuje podnośnik sterowany mechanicznie za pomocą dźwigni. Podnośnik tylny oferuje udźwig w zakresie od 2650 do 3600 kg.

Hamulce

SKUTECZNY UKŁAD HAMULCOWY.

Modele Serii 5D Ecoline wyposażono w pełni skuteczny układ hamulcowy z tarczami w kąpieli olejowej na czterech kołach w wyposażeniu standardowym. Układ doskonale sprawdza się nawet w najcięższych warunkach roboczych gwarantując pełne bezpieczeństwo. Hamulec postojowy sterowany klasyczną dźwignią zapewnia pewne zatrzymanie ciągnika.

Dla zapewniania najlepszej trakcji w kazdych warunkach, modele Serii 5D Ecoline wyposażono w blokadę mechanizmów róznicowych o pełnym 100% zacisku. Dodatkowo operator może dowolnie sterować napędem na cztery koła. Wszystko to przekłada się na pełną skuteczność działania w trudnym terenie.

Seria 5D Ecoline - hamulce

Seria 5D Ecoline - kabina

Kabina

KOMFORTOWA CZTERO-SŁUPKOWA KABINA OPERATORA.

Modele Serii 5D Ecoline wyróżnia wyjątkowa stylistyka opracowana współnie z biurem projektowego Giugiaro Design, będąca wyznacznikiem w swojej klasie w zakresie ergonomii, komfortu i łatwości użytkowania. Nowa kabina na 4 słupkach oferuje najlepszą widoczność w kazdym z kierunków i pełną kontrolę nad otoczeniem ciągnika. Miejsce pracy operatora jest niezwykle funkcjonalne i wygodne. Do dyspozycji pozostaje komfortowy fotel z układem amortyzacji i dużym siedziskiem. 

Rozmieszczenie przyrządów sterowniczych po obu stronach fotela operatora jest intuicyjne i zgodne z zasadami ergonomii co ułatwia korzystanie z ciągnika. Wszystkie dźiwgnie, przełaczniki i przyciski oznaczono kolorystycznie w zależności od obsługiwanych funkcji. Kolor pomarańczowy oznacza sterowanie napędem, kolor żółty to WOM, niebieski – hydraulika a zielony to sterowanie pracą podnośnika. Kabina może być wyposażona w wydajny układ klimatyzacji. Standardowe wyposażenie obejmuje układ wentylacji i ogrzewania. Pakiet reflektorów zapewnia dużą łatwość pracy także w nocy.

Specyfikacja

SERIA_5D_ECOLINE

Seria 5D Ecoline - HRT

HRT

Silnik wyposażono w innowacyjny układ hydraulicznie regulowanych popychaczy zaworów. System HRT działa w pełni automatycznie, eliminując komiczność okresowej regulacji luzów zaworowych.

Seria 5D Ecoline - ALL-WHEEL_BRAKES

UKŁAD HAMULCOWY NA 4 KOŁA

Ciągnik oferuje niezwykle sprawny i pewny układ hamulcowy z tarczami w kąpieli olejowej na wszystkich czterech kołach. Rozwiązanie to zapewnia najwyższe bezpieczeństwo operatora w każdych warunkach.

Seria 5D Ecoline - placeholder

ELEKTRONICZNE STEROWANIE SILNIKA

System ten monitoruje szereg parametrów silnika i optymalizuje jego działanie poprzez regulację układu wtryskowego. Automatyzacja w celu maksymalnego uproszczenia: umożliwia operatorowi ustawienie, zapisanie i przywołanie najwłaściwszej prędkości obrotowej silnika dla każdego zadania.

Seria 5D Ecoline - DOC

DOC

Układ oczyszczania spalin z katalizatorem utleniającym DOC (Diesel Oxidation Catalyst. Katalizator redukuje zawartość tlenków azotu i węglowodorów w spalinach. Układ w pełni bezobsługowy, którego okres eksploatacji obliczono na cały okres użytkowania ciągnika. Stosowany w modelach do 130KM.

Seria 5D Ecoline - FOUR-WHEEL_DRIVE

NAPĘD NA CZTERY KOŁA

Cztery koła napędowe to najlepsza trakcja nawet w najcięższym terenie. Napęd przedniej osi może być uruchamiany automatycznie przez funkcję ASM (jeśli ciągnika jest w ASM wyposażony) lub manualnie za pomocą dźwigni lub przycisku (w zależności od modelu i wyposażenia).

GALERIA ZDJĘĆ